استراتژی محتوا

اگر اکنون معتقدید که برای رونق دادن به بیزینس خود، به‌ویژه در بخش فروش آنلاین، نیازمند بازاریابی محتوایی هستید، پس باید بدانید که از اغلب رقبایی که امروز دارید چندین قدم جلوتر هستید. اما به‌منظور بهره بردن از خدماتی که بازاریابی محتوایی به کسب و کار شما ارائه می‌کند باید برای آن برنامه‌ای هوشمند و هدف‌دار تعیین کنید. این برنامه هوشمند در بازاریابی محتوایی، استراتژی محتوا نام دارد.

برای آن‌که بدانید استراتژی محتوا چیست؟! این مطلب را بخوانید. ما در ادامه راجع به این موضوع به‌طور کامل شرح خواهیم داد.

استراتژی محتوا چیست ؟

استراتژی محتوا به معنای مدیریت و نظارت روی هر رسانه‌ای است که شما در آن حضور دارید، به‌طور مداوم برای آن محتوا تولید می‌کنید و آن را در فواصل زمانی مشخصی منتشر می‌کنید.

استراتژی محتوا با نظارت مداوم روی محتوایی که تولید می‌شود و بررسی تطبیق آن با سیاست‌هایی که در پس پرده تولید و نشر این محتوا وجود دارد، به شما یادآوری می‌کند که شما که هستید؟ مخاطبان چه نیازها و انتظاراتی از شما دارند؟ و بیزینس شما قرار است با این محتوا به چه هدفی دست پیدا کند؟

حتماً شما با اعتقاد به این موضوع که تولید و نشر محتوا تا چه اندازه برای رشد بیزینس شما ضروری است؟ راضی به استفاده از آن شده‌اید. اما باید این نکته را نیز بدانید که بدون هدف‌گذاری، برنامه‌ریزی و تدوین سیاست مشخص که به آن استراتژی محتوا گفته می‌شود، تقریباً هیچ بهره‌ای از آن نخواهید برد.

چطور برای بازاریابی محتوایی خود استراتژی تدوین کنیم؟

در کشورهای پیشرفته‌ای که در آن‌ها اغلب کسب‌ وکارها بازاریابی محتوایی را شناخته و از آن استفاده می‌کنند، عنوان استراتژیست محتوا یک شغل مستقل در کل تیم بازاریابی محتوایی محسوب می‌شود.

این فرد به‌تنهایی یا به همراه تیم خود موظف به تدوین سیاست‌های به‌کارگیری محتوا در راستای اهداف بیزینس و رصد لحظه به لحظه محتوایی است که تولید و نشر داده می‌شود.

سایر مقالات
10 منبع عالی یافتن ایده برای تولید محتوا

اما احتمالاً شما که قصد دارید در خصوص استراتژی محتوا بیشتر بدانید و برای کسب و کار خود یا دیگران از مزایای آن بهره ببرید، نقش بازاریاب محتوایی یا حتی تولید کننده را نیز بر عهده دارید.

استراتژی محتوا چیست ؟

به‌هرحال برای آن‌که بدانید چطور برای بازاریابی محتوایی خود استراتژی محتوا تدوین کنید، نیاز دارید بدانید:

  • چه کسی از محتوای شما استفاده می‌کند؟

در اولین قدم باید به این پرسش‌ها پاسخ دقیق بدهید :

  1. مخاطب موردنظر شما برای محتوایی که تولید می‌شود چه کسی است؟
  2. برای چند نوع مخاطب محتوا تولید می‌کنید؟

درست به همان دلیلی که ممکن است بیزینس شما چندین مدل مشتری داشته باشد، محتوای تولیدی شما نیز ممکن است چندین مخاطب با ویژگی‌های مختلف داشته باشد. برای داشتن یک استراتژی موفق در محتوا باید سیاستی را به کار بگیرید که همه انواع مخاطب‌های شما از محتوایی که تولید و نشر داده می‌شود، بهره ببرند.

برای دسترسی به هدف تأمین نظر همه مخاطبانی که از محتوای شما استفاده می‌کنند، باید در کانال‌های مختلف نشر محتوا حضور پررنگ داشته باشید. به این ترتیب می‌توانید همه کسانی را که به‌نوعی به بیزینس شما نیاز دارند، با محتوای تولیدی خود درگیر کرده و ارتباط آن‌ها را با خودتان شکل داده و حفظ کنید.

  • محتوای تولیدی شما چه مشکلی را از مخاطب حل خواهد کرد؟

در بهترین حالت محصول یا خدماتی که شما ارائه می‌کنید، مشکلی را از مخاطبی که ویژگی‌های او را به خوبی می‌شناسید، حل خواهد کرد. با توجه به همین نکته می‌توانید مسیری که محتوا باید بپیماید را مشخص کرده و آن را به سمت رفع مشکل مخاطب هدایت کنید.

اگر استراتژی محتوا از جمله محتوای تصویری درست تنظیم شده باشد از دو جهت می‌تواند به نفع بیزینس مورد نظر گام بردارد. جهت اول حرکت محتوا به سمت کسانی است که هنوز نمی‌دانند چالش‌های اصلی آن‌ها چیست؟ محصول یا خدمات شمارا نمی‌شناسند و نمی‌دانند که آنچه شما ارائه می‌کنید قادر به رفع مشکل آن‌ها است.

سایر مقالات
15 نکته در خصوص وبلاگ و انواع محتوای متنی

جهت دوم حرکت به سمت کسانی که قبلاً از محصولات شما برای غلبه بر این چالش‌ها استفاده کرده‌اند. محتوای شما راه‌حل‌هایی که برای رفع مشکلات در نظر دارد را برای گروه اول ارائه می‌کند و همین محتوا را برای گروه دوم تقویت می‌کند. به‌این‌ترتیب به هر دو گروه از مخاطبان به‌اندازه کافی توجه نشان می‌دهد.

استراتژی محتوا اثرگذار

  • چه چیزی شما را منحصر به فرد می‌کند؟

شما در هر بیزینسی که باشید بی تردید رقبایی دارید که محصول یا خدماتی شبیه به آنچه شما ارائه می‌کند، دارند. بنابراین مخاطب باید به‌آسانی بفهمد که به چه دلایلی شما بهتر از رقبای خود هستید و به همین دلیل شما را انتخاب کند. اینجا است که محتوا وارد عمل می‌شود.

برای این‌که اثبات کنید چرا محصول یا خدمات شما ارزش خریدن دارد باید ثابت کنید که چرا محتوای شما ارزش استفاده کردن دارد.

  • روی چه قالب‌های محتوایی باید سرمایه‌گذاری کنید؟

در تدوین استراتژی محتوا یکی از مهم‌ترین اقدامات، تحلیل سلایق مخاطب و تطبیق آن با چیزی است که به نفع بیزینس باشد. تعیین قالب محتوا یکی از همین اقدامات است.

این‌که بدانید برای کسب و کاری که مد نظر شما است کدام نوع محتوا بهتر عمل می‌کند؟ آیا محتوای متنی مناسب شما است یا باید اینفوگرافیک طراحی کنید؟ آیا باید ویدئو بسازید یا پادکست تولید کنید؟

دانستن این موضوع برای تعیین بودجه‌ای که قرار است صرف تولید و نشر محتوا شود نیز بسیار مهم است.

  • در کدام کانال‌های نشر محتوا باید حضور داشته باشید؟

دقیقاً همان‌طور که می‌توانید قالب‌های مختلفی برای تولید محتوا داشته باشید، کانال‌های متنوعی هم برای نشر محتوا دارید. کانال‌های نشر محتوای شما می‌تواند از وب‌سایت شخصی شما تا شبکه‌های اجتماعی گسترده باشد.برای استفاده از منابع بیشتر میتوانید به مقاله ی “10 منبع عالی یافتن ایده برای تولید محتوا” مراجعه نمایید.

سایر مقالات
تفاوت بازاریابی محتوا با 7 شیوه دیگر بازاریابی

این‌که سلایق و ویژگی‌های مخاطبان شما در کنار قالب محتوایی که تولید کرده‌اید منجر به نشر محتوا در کدام کانال‌ها خواهد شد بستگی به استراتژی محتوایی شما دارد.

  • چگونه باید تولید و نشر محتوا را مدیریت کرد؟

این یکی از مهم‌ترین و درعین‌حال پیچیده‌ترین قسمت‌های به کار گیری استراتژی محتوا است. این‌که چه کسی باید چه محتوایی را ایجاد کند و آن را چه زمان در چه کانالی منتشر کند موضوع بسیار مهمی است که می‌تواند کمی دلهره‌آور باشد.

به کارگیری استراتژی محتوا مناسب

به‌کارگیری استراتژی محتوا به‌شدت از آشفتگی در تولید و نشر محتوا جلوگیری می‌کند. به همین دلیل است که ما توصیه می‌کنیم حتی اگر یک کانال برای نشر محتوای خود دارید و فقط یک نوع محتوا تولید می‌کنید، بازهم برای آن سیاست تدوین کنید و استراتژی محتوا داشته باشید.

انواع مختلف بازاریابی محتوایی که باسیاست های درست در استراتژی محتوا به پیش می‌رود شما را به‌تدریج به یکی از صاحب‌نظران در عرصه کاری خود تبدیل می‌کند. این درست همان چیزی است که برای جلب اعتماد بیشتر از سوی مخاطب به آن نیاز دارید. این‌که شما یکی از رهبران حوزه کسب و کار خود باشید.

چرا بازاریابان محتوا نیاز به تدوین استراتژی محتوا دارند؟

داشتن استراتژی محتوا به بازاریابان محتوا کمک می‌کند از منابع ارزشمند و مقرون به‌صرفه‌ای که به‌عنوان ترافیک ارگانیک وارد سایت می‌شوند به بهترین شکل ممکن استفاده کنند. نتایجی که حاصل ورودی‌های یک سایت در اثر جذب به‌واسطه محتوا است بسیار ارزشمند و قابل محاسبه است.

این‌ها همان مخاطبانی هستند که به‌واسطه کلیک روی یک محتوا یا معرفی موتورهای جستجو وارد سایت شده‌اند. بنابراین می‌توان به‌راحتی مسیر آشنایی با محصول یا خرید را برایشان روشن کرد.