چرا همه کسب و کارها به بازاریابی محتوایی نیاز دارند؟!

 

تولید محتوا در آژانس تبلیغاتی

مدت‌هاست که شرکت‌های معتبر در سراسر جهان از محتوا به‌عنوان ابزاری قدرتمند برای شناساندن خودشان به مخاطب و جلب اعتماد مشتری استفاده می‌کنند. آن‌ها بروشور طراحی می‌کنند، پادکست تولید می‌کنند، فیلم‌های کوتاه می‌سازند و در وبلاگ سایت خود مطالب به‌روز و مفید می‌نویسند. اما گویی در سال‌های اخیر مفهوم بازاریابی محتوایی دوباره تعریف شده است. اکنون رویکرد استفاده از بازاریابی محتوا از کاری که صرفاً به نشر اطلاعات در خصوص یک برند می‌پرداخت به عملکردی استراتژیک برای فروش بیشتر تبدیل شده است. به همین دلیل شرکت‌ها برای انجام هر چه علمی‌تر آن بودجه تعریف می‌کنند، نیروی متخصص استخدام می‌کنند و روی آن برنامه‌ریزی بلند مدت انجام می‌دهند و اگر نمیدانید که پادکست چیست ما مقاله ای قرار دادیم که بهتون پیشنهاد می کنیم حتما آن را ببینید.

بازاریابی محتوایی اکنون آن‌قدر پیشرفت داشته است که به‌تدریج جای بازاریابی‌های سنتی را گرفته و تبدیل به یک بازوی قدرتمند برای هزینه کرد کمتر و سوددهی بیشتر در زمینه بازاریابی شده است. به همین دلیل است که ما معتقدیم تفاوتی نمی‌کند که اندازه بیزینس شما چقدر باشد؟ بی‌تردید شما هم باید به جرگه استفاده کنندگان از بازاریابی محتوایی بپیوندید تا سهم خود را از بازار مورد نظرتان دریافت کنید.

چرا باید به‌کارگیری محتوا برای شرکت شما در اولویت قرار داشته باشد؟!

در آمارهای بسیاری آمده است که در اغلب جوامع امروزی، قشر جوان که بزرگ‌ترین گروه مصرف‌کننده جامعه محسوب می‌شوند، به تبلیغات سنتی مانند آگهی‌های تلویزیونی به‌عنوان منبعی برای کسب اطلاعات و آشنا شدن با محصولات یا خدمات تازه نگاه نمی‌کنند. این افراد برای انتخاب یک محصول یا شناخت آن از وب‌سایت‌ها یا شبکه‌های اجتماعی کمک می‌گیرند. جوان‌های امروز حتی کمتر به خبرهایی که از تلویزیون منتشر می‌شود، اعتماد می‌کنند. به همین دلیل است که هر پلتفرم نشر اطلاعاتی در فضای اینترنت فرصت بسیار مغتنمی است که می‌توان از آن برای برقراری ارتباط بیشتر با مشتری و معرفی برند، محصول یا خدمات به مخاطبان استفاده کرد.

 

بازاریابی محتوا

زنجیره تأمین بازاریابی محتوای دیجیتال عمدتاً از سهامداران تجاری و ذینفعان کاربر نهایی تشکیل شده است که ارائه دهندگان محتوا و توزیع کنندگان و مشتریان را به‌طور جداگانه نشان می دهد

البته استفاده از محتوا به‌منظور برقراری ارتباط بیشتر با مخاطب جذابیت‌های دیگری نیز دارد. به‌طور مثال در سال 2019 میلادی استفاده از سیاست‌های بازاریابی محتوایی درمجموع چیزی در حدود 300 میلیارد دلار برای شرکت‌هایی که از آن استفاده کرده‌اند، ارزش آفرینی کرده است. آیا شما دوست ندارید بخشی از این رقم چشم‌گیر سهم شما از بازار باشد؟

بنابراین حداقل به این سه دلیل باید بهره‌گیری از محتوا را در اولویت خود قرار دهید:

  • هزینه‌ای که صرف بازاریابی محتوایی می‌شود به نسبت سایر شیوه‌های بازاریابی در حدود 62 درصد کمتر است اما حداقل سه برابر بیشتر منجر به فروش محصول شده و بازده مثبت دارد

این روزها مردم به تبلیغات مستقیم و بازاریابی‌های سنتی کمتر پاسخ مثبت می‌دهند. آن‌ها به دنبال اطلاعات مفیدی هستند که پاسخ روشنی برای چالش‌هایشان داشته باشد. همچنین بسیار مشتاق محتوایی هستند که به‌موقع و درست در زمان مناسب به آن‌ها ارائه شود یا همیشه درجایی قابل دسترس باشد تا هر وقت به آن نیاز دارند، به سراغش بروند. به همین دلیل است که بازاریابی محتوایی و به‌کارگیری درست از سیاست‌های آن می‌تواند منجر به فروش بیشتر شود.

  • وب سایتی که وب لاگ دارد در حدود 434 درصد بیشتر از یک وب سایت معمولی مخاطب جذب میکند

اگر کمی با مبحث بهینه‌سازی کردن سایت برای موتورهای جستجو یا همان SEO آشنایی داشته باشید به‌خوبی میدانید که بخش عمده مسئولیت هدایت مخاطب از موتورهای جستجو به سمت وب‌سایت را تکنیک‌های سئو بر عهده دارد. اما یک وب‌سایت به‌تنهایی، حتی با بهترین روش‌های سئو نیز قادر به کسب رتبه خوب در موتورهای جستجو نیست. این کاری است که محتوای باکیفیتی که در وبلاگ سایت قرار داده‌اید به راحتی انجام می‌دهد. بنابراین از این 434 درصد قدرت جذب بالاتر بهره ببرید و از محتوای خوب برای سئو کردن سایت خود استفاده کنید.

 

تاثیر تولید محتوا بر سئو

  • نرخ تبدیل در بازاریابی محتوایی 6 برابر بیشتر از بازاریابی سنتی است

6 برابر بیشتر. این اصلاً عدد کمی نیست که بتوان از آن چشم پوشید. همه تلاش بازاریابان در رشته های مختلف همین است که بتوانند نرخ تبدیل مخاطب به مشتری را بالا ببرند. بنابراین به هر ترفند و تکنیکی دست میزنند تا در این امر موفق شوند. اما هیچ استراتژی بازاریابی به اندازه تدوین استراتژی بازاریابی محتوایی در این امر موفق نبوده است.

آمارها نشان می‌دهد 60 درصد مردمی که در ایالات‌متحده، مطلبی را در یک وب‌سایت مطالعه کرده‌اند، در نهایت محصول همان سایت را خریده‌اند. بنابراین این موضوع بسیار بدیهی به نظر می‌رسد که وقتی شما به کمک بازاریابی محتوایی به‌اندازه کافی اعتماد مخاطبان خود را جلب کرده‌اید، در نهایت بتوانید به‌راحتی به آن‌ها محصول یا خدماتی را بفروشید.

همه‌کسانی که در دنیای بازاریابی مشغول فعالیت هستند درنهایت آرزو دارند که بتوانند برندی را به مردم بشناسانند، کاری کنند که مردم به آن برند اعتماد کنند، مشتریان راضی به خرید از آن برند شوند، و پس از آن‌که اعتمادشان جلب شد هم خودشان مشتری ثابت و همیشگی آن شوند، هم آن را به دیگران توصیه کنند. این درست همان کاری است که بازاریابی محتوایی با به‌کارگیری شیوه‌های درست و سیاست‌های به‌جا می‌تواند برای یک بیزینس انجام دهد. این یک حقیقت است که محتوای خوب ابتدا سطح اطلاعات و دانش مخاطب را بالا می‌برد. سپس منجر به شناخته شدن یک برند، تبدیل کردن آن به رهبر و تصمیم گیرنده و در نهایت فروش بیشتر و رونق کسب‌وکار می‌شود.